top of page

Seslendirme oyuncuları aldığı diksiyon eğitimini hangi egzersizlerle geliştiriyor açıklayalım

Bu konuyu Seslendirme oyuncuları olarak aldığımız diksiyon eğitimini nasıl ve hangi egzersizlerle temiz ve anlaşılır tuttuğumuzu kendi yöntemlerimizden bir şeyler anlatarak açıklayalım;

Diksiyon ve diksiyon eğitiminde ağız egzersizleri için kullanılan bu kalem vb. şeylerin dış yüzeyleri (sonradan hem kanser hemde alerjik tetikleme yapma riski bulunduğunu öğrendiğimiz ki basında bundan dolayı zehirlenenleri duymuşsunuzdur) kanserojen Solvent bazlı kimyasal bileşikli boya ile boyanmış olmasından dolayı ağza acı bir tat bırakırdı. Bir iki çalışma ile mikrop yuvası haline gelen bakteri üretir ve tekrar ağzınıza değdiremezdiniz.


Haftada bir düzine kurşun kalem attığımız olurdu. Çünkü kurşun kalem nispeten plastik kalemlerden daha yumuşak diye tercih edilirdi.

​​

Devam edelim.. Değişik sertlikleri nedeniyle çene yumuşak dokusuna zarar verirlerdi. Bu yumuşak doku zedelenmeye bir kere başlayınca beraberinde yumruk yemişsiniz gibi bir ağrı üretir. Bu ağrıyı anca çeken bilir. Sakın denemeyin çünkü diksiyon çalışmanızdan vazgeçirir.

Her şey bir tarafa buraya kadar geldiniz diyelim yeterli ağız açıklığı da sağlamazdı. Bunu sağlayacak bir obje bulduk diyelim bu seferde sertliği tutmazdı.

​​

Bu koşullarda hadi şimdi bir kere daha düşünün, hala ister miydiniz seslendirme yapmayı, konuşmacı olmayı? Ağzınıza olur olmaz şeyler sokup ızdırap çekmeyi?

Bu şekilde çok ağrı sızı çekerek yıllarımızı yedikten sonra aklımız başımıza geldi diyerek kapatalım konuyu.

9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page