top of page

Bugüne kadar ki en kalıcı ve değerli ömürlük diksiyon eğitimi yatırımınızı yapmaya hazır mısınız?

Doğru iletişim sanattır.

Pek çok insan iletişimin önemini bilir. Öyle ki insanlar iletişim becerilerini geliştirmek için farklı farklı branşlarda pek çok kursa gitmektedir.

İletişim için beden dillerini geliştirmek isteyenler başta tiyatro olmak üzere jimnastik gibi belli başlı sanat ve spor dallarına başvurmaktadır.

Konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler ise her şehirde bulunabilen "iletişim okulları yada diksiyon kurslarında diksiyon eğitimi alır"

Diksiyon eğitimi zaman ve para demektir. Peki ya diksiyon eğitimine ayıracak zamanınız ve paranız yoksa?

Mesela;

- Hiç daha önce çağrı merkezlerinden gelen telefonlarda arayanın adını ya da şirketinin bilgilerini sırf anlaşılamadığı için tekrar etmesini istediniz mi? Yada daha kaç defa ne dediğini anlamadığınız birine tekrar etmesini rica ettiniz?

- Hiç bir topluluk önünde diliniz dönmediği için bir kelimeyi söyleyemediğiniz, dilinizin sürçtüğü oldu mu?


- Ya da dilinizin dönmesi gerektiği zaman dönmediği için özgüven kaybına uğradınız mı?

- Temiz ve anlaşılır konuşmanın size neler kazandıracağına dair fikriniz var mı?

- Her hangi bir zamanda temiz ve düzgün konuşan biri dikkatinizi çekti mi? Hiç keşke.. diye iç geçirdiniz mi?

İşte Cicero Konuşturan Diksiyon Kalemi diksiyon eğitiminde teori ve pratiği bir arada sunması bakımından ilk’tir. Sözlerinizi telaffuz etme şekliniz insanları etkilemede önemli bir faktördür ve kelimeleri yanlış değerlendirilenler genellikle haksız yere yargılanır işte diksiyon eğitiminin gücü ve sırrı buradadır. Güçlü, kendinden emin bir sesle giyinmeyi hak ediyorsunuz.


Dinlenmeyi hak ediyorsunuz ve kesinlikle anlaşılmayı hak ediyorsunuz. Unutmayın; son nefesimizi alana kadar konuşacağız, diksiyonumuz kartvizitimiz, neden etkili bir şekilde konuşmayalım? Diksiyonumuz bizim içsel manzaramızdır.


O halde bugüne kadar ki en kalıcı ve değerli diksiyon eğitim yatırımınızı yapmaya hazır mısınız?9 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page