top of page

Hiç diliniz dönmediği için bir kelimeyi söyleyemediğiniz olmadı mı?

- Hiç diliniz dönmediği için iletişim sorunu yaşadınız mı? Herhangi bir kelimeyi tamda ihtiyacınız olduğu anda diliniz dolaşıp şaşırdığınız olmadı mı? Bu durumdan dolayı özgüven sorunu yaşadığınız oldu mu?

- Sizce temiz ve anlaşılır konuşmak yada diksiyon eğitimi almak sadece seslendirme sanatçıları yada oyunculara mı mahsus? Temiz ve doğru bir diksiyon sizin de işinize yaramaz mı? - Dil ve dudak tembelliğinin neden olduğu konuşma bozuklukları nelerdir? Anlaşılır temiz bir konuşma için diksiyon eğitimi ile iyi bir Artikulasyon şarttır yani yeterli ağız açıklığı, dilimizin dönmesi, dudaklarımız ve yanaklarımızın boğumlama yapması gerekir.

Eğer heceleri yada bazı harfleri yutarak kelimeleri deforme ediyorsak,

- Bazı sesleri yani harfleri S’leri, Ş’leri, söylerken başka seslenme sorunları yaşıyor, başta R’sesi gibi sesleri çıkaramıyor yada söyleyemiyorsak veya gereğinden uzun kullanıyorsak mesela 'yarın' yerine 'yaarın' diyorsak, - Yeterli ağız açıklığının olmamasından dolayı ağız içinde konuşmak dediğimiz ve karşımizdakiler tarafından anlaşılmayan hatta bize bile kötü konuşma diye gelen seslenmeler de bulunuyorsak, - Açık - kapalı E ve A kullanımımız varsa; 'Kendi kendine' yerine 'keendi kendinee', 'zekalı' yerine 'zeekalı' diyorsak,

Konuşurken yuvarlama, hızlı yada yavaş konuşma gibi konuşma bozuklukları yaygın biçimde dil ve dudak tembelliği, yeterli ağız açıklığının olmaması ve eksik bilmekten kaynaklanır.

Hâlbuki dil dudak ve yanak da tıpkı kollarımızdakiler gibi birer kastır ve çalıştırılmaları gerekir.Örneğin bazan çağrı merkezlerinden gelen aramalarda karşı tarafın ne dediğini tam anlayamayız, tekrar etmesini isteriz, anlayana kadar göbeğimiz çatlar değil mi? Yada yabancı bir ülkede yaşıyorsunuz ve telaffuz etmekte zorlandığınız bir kelime var; 3 gün günde 10 dakika Artiküle edin yani boğumlama çalışın bakın nasıl şaşıracaksınız.

Şimdi Bu ve daha saymakla bitiremeyecegimiz daha bir sürü diksiyon artikulasyon sorunu için artık kolay ve basit kullanımı ile Türkiye den dünyaya, yerli patent cicero diksiyon kalemi ve boğumlama eğitim seti var. Üstelikte Türkiye’nin ilk online destekli Diksiyon&Artikulasyon eğitim sitesi farkıyla.

Cicero konusturan diksiyon kalemi, çene basıncını absorbe eden özel silikon yapısı ile çene yumuşak dokusuna zarar vermeden, dilinizi ve dudaginizi, konuşmanızı bilincli biçimde daha da zorlaştırarak çalıştırır..%100 gıdaya uygundur ve konserojen içermez.

Cicero konuşturan diksiyon kalemi tüm bu kazanımları elde etmenizi sağlarken bunu sizi sıkmadan, dünya kadar para harcamanıza engel olarak, evde işte yolda her an her yerde 10 dakikanızı alarak yapar. Nasıl mı? Bir oyun yardımı ile. Oyunun adı; hecelemece.

Cicero konusturan diksiyon kaleminin üç modeli bulunmaktadır; Classic, Profesyonel ve Kid's.

Peki hangisini kullanacağınıza nasıl karar vereceksiniz? Ama kendinize basit bir iki soru sorarsanız cevabı bulabilirsiniz. Genel olarak Türkiye’de başlangıç modelimiz iki kademeli gösterge halkaları ile Classic modelidir.

İşiniz sürekli konuşma üzerine ise, artikülasyonda rap şarkıcısı kıvamında dil kıvraklığına ihtiyacınız varsa o zaman siz pro modeli ile başlayın. Baktınız karar veremiyorsunuz; o zaman online destek hattımıza 20snlik kısa bir video atın uzmanlarımız size söylesin. Yurtiçindeki kullanıcılar cicero konusturan diksiyon kalemi siteden satın alabilirler, Yurtdışında yaşayan siz sevgili kullanıcı adaylarımız ise cicero konuşturan diksiyon kaleminizi 7 gün 24 saat arayabileceğiniz yurtdışı temsilciliklerimizden temin edebilirsiniz.


İyi bir diksiyon & artikulasyon için ürünü deneyin, farkı kendiniz görün

210 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page