Bize gereken gerçek bir dil seferberliğidir!

Güncelleme tarihi: Mar 6

Yıllarca iyi bir diksiyon eğitimi, anlaşılır konuşmak, iletişimini güçlendirmeyi hedeflemek yerine ‘arada bir dilimiz sürçer ise affola’ diyerek dil sürçmeleri için af dileyen yada mazeret üreten toplumumuz artık dilinin dönmesinin, diksiyon eğitimi almış olmanın ne demek olduğunu anlıyor.


Belki hepimiz bir diksiyon eğitimi alarak Ceo olamayız ama temiz ve anlaşılır konuşarak hedeflerimize ulaşmak için minik bir adım atarak iletişim becerilerimiz güçlendirebilir, kişisel gelişimimize yatırım yapabiliriz. Diksiyonumuz kartvizitimiz gibidir her yere bizimle birlikte gelir. İyi bir diksiyon işinizin, yapmaya çalıştığınız şeyin fark edilmesine yardımcı olur. Çünkü ilk izlenim çok önemlidir. Bir sunuma, görüşmeye yada toplantıya giderken üstünüze başınıza dikkat ediyorsanız, sunum materyallerinizi o an’a hazırlıyorsanız dilinizi ve diksiyonun'uzu da hazırlamanız gerekiyor.

Şimdi diksiyonunuzu en zorlu metinlere, konuşmalara, iletişim anlarında daha temiz ve anlaşılır tutmak için her an yanınızda taşıyabileceğiniz Cicero diksiyon kaleminiz var.

Anlaşılır konuşma dil’in ve bilgisinin eğitimi demektir. Diliniz dönmez ise konuşmanızı düzeltemezsiniz. Cicero Diksiyon Kalemi; dil ve dudak tembelliği ile yetersiz ağız açıklığı kaynaklı, dil şişmesi, dil'in dönmemesi, dil'in dolanması, sürçmeler, dudak tembelliği, ağız içinde konuşmak, kelimelerin ve seslerin anlaşılamaması, sesleri yutma, yuvarlama gibi pek çok konuşma bozukluğunu düzeltirken, silikon oluşu basıncı absorbe eder ve çene yumuşak dokusuna